DlaPacjenta

Badanie i terapia

Podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, badanie funkcjonalne (fizjoterapeutyczne, osteopatyczne), analizujemy również badania obrazowe pacjenta jeśli takowe posiada (rentgen, rezonans magnetyczny, usg, tomografia komputerowa itp.) Jeśli stan pacjenta tego wymaga przeprowadzamy testy specjalistyczne (ortopedyczne, neurologiczne). Po dokonaniu tych czynności stawiamy wstępną diagnozę i przechodzimy do leczenia. Pod koniec wizyty przeprowadzamy testy kontrolne w celu sprawdzenia czy nasze leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty, po czym określamy skalę problemu i zadajemy „pracę domową” lub planujemy dalsze leczenie.

Przygotowanie do wizyty

  • Rehabilitacja sportowa – pacjenci proszeni są o zabranie stroju sportowego i butów do ćwiczeń.
  • Osteopatia, terapia manualna, fizjoterapia – preferujmy, aby pacjenci rozbierali się do bielizny, pozwala to nam „wyczytać” z ciała pacjenta dużo więcej. W ubraniu, czy stroju sportowym może umknąć nam wiele ważnych informacji, jak wady postawy, blizny (mogą mieć wpływ na dolegliwości) czy choćby przebarwienia na ciele pacjenta sugerujące choroby, o których badany może nie wiedzieć, bądź zapomniał nam wcześniej powiedzieć.

Informacje dodatkowe

W przypadku kiedy pacjent posiada badania obrazowe, prosimy wziąć nie tylko opisy, ale również ich źródło (klisze, płyty CD). Brak takich badań nie jest przeciwwskazaniem do wizyty. Jeżeli podczas naszego badania stwierdzimy, że istnieje potrzeba badań obrazowych, poinformujemy o tym lub odeślemy do lekarza specjalisty.

Do Państwa dyspozycji pozostawiamy szatnię, w której jest prysznic oraz szafki, w których można zostawić rzeczy.