Fala uderzeniowa Warszawa

Niektóre metody konwencjonalnego leczenia wymagają rozszerzenia o innowacyjne terapie, dzięki którym cały proces może przebiegać sprawniej. Fala uderzeniowa, którą oferujemy w naszym ośrodku, to jedna z nich. Dzięki celowaniu jej w bolesne miejsca, można wspomagać tradycyjną fizjoterapię, masaże oraz leczenie farmakologiczne.

Jak działa fala uderzeniowa?

W nowoczesnych formach terapii wykorzystuje się zjawiska fizyczne, które występują naturalnie, przełożone na warunki gabinetowe, aby ich działanie przebiegało w sposób kontrolowany. Fala uderzeniowa powstaje podczas wybuchu i rozchodzi się z prędkością naddźwiękową po wnętrzu ciała, wywołując okresowe wahania ciśnienia. Może to pomóc zniwelować ból, podnieść intensywność syntezy kolagenu, a nawet wpłynąć na proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych. Wykorzystuje się tu zjawisko pobudzenia krążenia krwi, które jest odpowiedzialne za lepsze odżywienie tkanek.

Dla kogo fala uderzeniowa?

Niestety ten zabieg z dziedziny fizykoterapii nie jest refundowany na NFZ. Jedynie w ośrodkach prywatnych można zamówić serię zabiegów, jakimi jest fala uderzeniowa. Naszymi pacjentami najczęściej są osoby zamieszkujące Warszawę i okolice. Ta forma zabiegu bywa przydatna w regeneracji ciała po urazach sportowych, takich jak naderwanie ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty, ale stosuje się ją również w stymulacji punktów spustowych. Metoda ta nie wymaga skierowania od lekarza, jednak polecamy konsultację z nim w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Adres

ul. Grochowska 341/175
03-822 Warszawa

+48 501 706 736

Godziny pracy recepcji

Pon. – Czw.: 7:30 – 20:00
piątek: 7:30 15:00

Umów Wizytę

E-mail

recepcja@healthplace.pl