Hirudoterapia Warszawa

Hirudoterapia jest naturalną metodą leczenia z zastosowaniem pijawek. Specjalny gatunek tych żywych organizmów (hirudo medicinalis) pochodzi ze sterylnych laboratoriów lub kontrolowanych hodowli. Terapia trwa około godziny i polega na przystawieniu pijawek do skóry Pacjenta. Terapia dla większości Pacjentów jest bezbolesna, jednak niektórzy mogą odczuwać niewielki dyskomfort. W trakcie zabiegu pijawki uwalniają substancję zmniejszającą krzepnięcie krwi, czyli hirudynę, która ma szerokie zastosowanie lecznicze.

DLA KOGO?

Hirudoterapia jest zalecana u osób powyżej 10. roku życia cierpiących między innymi na:

N

Nadciśnienie tętnicze

N

Schorzenia układu dolnego układu oddechowego

N

Żylaki i zakrzepowe zapalenie żył

N

Impotencję

N

Choroby serca

N

Choroby przewodu pokarmowego

N

Choroby skóry

N

Depresję i nerwicę

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem do stosowania pijawek jest:

N

Hemofilia

N

Ciąża

N

napięcie w obrębie blizny po CC/nacięciu krocza,

N

Stosowanie antykoagulantów

N

Anemia

N

Alergie na proteiny

N

nietrzymanie moczu,

Czytaj więcej

Upuszczanie krwi od wieków było stosowane w dawnej medycynie w celu pobudzenia organizmu do produkcji nowych krwinek. Obecnie zaniechano tych praktyk, jednak wciąż doskonale sprawdza się hirudoterapia. To metoda terapii, którą oferujemy w Warszawie, wykorzystująca żywe pijawki przysysające się do zmienionych chorobowo miejsc i nieznaczne wypijanie z nich krwi. Równocześnie wpuszczają one do krwioobiegu substancje chemiczne zawarte wraz ze śliną. Jak przebiega cały ten proces?

Konsultacja lekarska – niezbędna w rozpoczęciu terapii

Alternatywne metody leczenia są dostępne dla każdego bez skierowania, jednak wymagają przeprowadzenia konsultacji. Specjalista ocenia, czy nie ma przeciwwskazań do hirudoterapii. Są nimi m.in. anemia, ciąża czy słaba krzepliwość krwi. W dniu zabiegu pacjent powinien odstawić kawę, alkohol czy papierosy, ostre pokarmy i nie korzystać z żadnych pachnących kosmetyków.

Przystawienie pijawek – czy to boli?

Pasożyty te mają ostre zęby wbijające się w skórę na około 1,5 mm. Zabieg polega na przystawieniu ich kilku do nieuszkodzonej skóry w konkretnym miejscu i cierpliwym czekaniu, aż same odpadną. Samo wkłucie nie powinno boleć, może wywołać jedynie dyskomfort. Warto nadmienić, że zwykle hirudoterapia uchodzi za nieskomplikowany i nieinwazyjny zabieg. Poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych może stymulować układ krwionośny do bardziej wytężonej pracy, mogącej sprzyjać poprawie niektórych stanów zdrowotnych. Należy jednak pamiętać, by z poważnymi problemami zawsze konsultować się z lekarzem.

Adres

ul. Grochowska 341/175
03-822 Warszawa

+48 501 706 736

Godziny pracy recepcji

Pon. – Czw.: 7:30 – 20:00
piątek: 7:30  15:00

Umów Wizytę

E-mail

recepcja@healthplace.pl