Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa

Osteopatia uroginekologiczna zajmuje się zdrowiem kobiet w holistycznym ujęciu. Zadaniem terapeuty jest przywrócenie równowagi w obrębie miednicy, a w szczególności reedukacja mięśni dna miednicy, reedukacja prawidłowego wypróżniania, a także reedukacja prawidłowego wzorca oddechowego. Wizyta odbywa się w spokojnej, przyjaznej atmosferze, tak aby stworzyć Pacjentce komfortowe warunki. Rozmowa i wywiad poprzedzające badanie stawiają w centrum zainteresowań Pacjentkę, tak aby mogła opowiedzieć o swoich dolegliwościach bez poczucia wstydu, ponieważ wszystkie problemy są tak samo istotne i wymagają uwagi.

DLA KOGO?

Terapia uroginekologiczna przeznaczona jest dla kobiet borykających się z takimi schorzeniami jak:

N

Osłabione/napięte mięśnie dna miednicy

N

Bolesne współżycie

N

Nietrzymanie moczu 

N

Zaparcia

N

Drętwienie warg sromowych

N

Bolesne aplikowanie tamponu

N

Endometrioza

N

Zaburzenia statyki narządów rodnych (obniżenie/wypadanie narządów miednicy mniejszej)

N

Bolesne miesiączki

N

Bóle podbrzusza

N

Infekcje układu moczowego

N

Bóle dna miednicy

N

Ból kości ogonowej i jej okolicy-coccygodynia

N

Blizny pooperacyjne 

N

Stany po operacjach ginekologicznych 

Czytaj więcej

Dzięki holistycznemu podejściu do leczenia, wiele kobiet może otrzymać szansę na poprawę swojego stanu zdrowia, ale również komfortu codziennego życia. Fizjoterapeuta uroginekologiczny, do którego zgłaszają się kobiety, pomoże zdiagnozować problem i dać szansę na jego wyleczenie poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Jak wygląda fizjoterapia uroginekologiczna?

Obszar miednicy jest nie tylko miejscem umieszczenia narządów rodnych, ale także mięśni gładkich, które odpowiadają za prawidłowe wzorce ruchowe, a także nawyki takie jak wypróżnianie. Fizjoterapia uroginekologiczna to proces, w którym fizjoterapeuta skupia się przede wszystkim na uświadomieniu kobiecie roli właściwej postawy w trakcie rozmaitych czynności fizjologicznych. Poprzez wykonywanie ich w odpowiedniej pozycji, zdrowe oddychanie czy też wzmacnianie i rozluźnianie mięśni, można uzyskać poprawę stanu zdrowia i w konsekwencji pozbyć się wielu przykrych, a nawet wstydliwych dolegliwości.

Dla kogo fizjoterapia uroginekologiczna?

To forma terapii, którą może stosować każda kobieta, z uwagi na jej budowę anatomiczną oraz szereg dolegliwości, które mogą się pojawić u niej na różnych etapach życia. W szczególności jednak fizjoterapia uroginekologiczna może być pomocna paniom cierpiącym na dolegliwości bólowe podczas współżycia oraz miesiączkowania, a także tym, które mają za sobą porody skutkujące nietrzymaniem moczu czy obniżeniem narządów rodnych. Fizjoterapeuta pomoże pozbyć się ich bezinwazyjnie!

Dlaczego fizjoterapia uroginekologiczna jest tak ważna dla kobiet?

Dbanie o zdrowie własnych narządów rodnych to nie tylko sprawa osobistego komfortu każdej kobiety, ale również inwestycja w jej możliwości rozrodcze. Wybierając fizjoterapeutę, który pomoże opracować szereg ćwiczeń z dziedziny fizjoterapii uroginekologicznej sprzyjających leczeniu wielu dolegliwości, można usprawnić sobie dojście do formy po porodzie i przygotować się na kolejne ciąże, ale również ułatwić sobie współżycie i sprawić, by mogło być przyjemniejsze. Niekiedy może udać się nawet zmniejszyć wrażenia bólowe przy miesiączce!

Jaka jest rola fizjoterapeuty uroginekologicznego?

Bardzo ważny w terapii spraw kobiecych jest wybór odpowiedniego specjalisty, który będzie nie tylko dobry w swoim fachu, ale również empatyczny. To ważne, aby fizjoterapeuta uroginekologiczny w Warszawie był specjalistą, któremu zaufasz. Warto najpierw upewnić się, czy droga fizjoterapii jest tą, na którą powinno się zdecydować w celu spróbowania wpłynięcia na stan swojego ciała.

Adres

ul. Grochowska 341/175
03-822 Warszawa

+48 501 706 736

Godziny pracy recepcji

Pon. – Czw.: 7:30 – 20:00
piątek: 7:30 15:00

Umów Wizytę

E-mail

recepcja@healthplace.pl