Osteopatia Warszawa

Osteopatia to naturalna metoda leczenia z wykorzystaniem technik manualnych, poprzedzona wnikliwym wywiadem i dokładnym procesem diagnostycznym.

Założenia osteopatii:

$

W centrum zainteresowania terapeuty zawsze znajduje się Pacjent

$

Organizm zdolny jest do samoleczenia, gdy znajduje się on w stanie równowagi

$

Holistyczne podejście do leczenia: ciało, umysł i dusza człowieka stanowią jedność i wzajemnie na siebie oddziałują

$

Wszystkie układy organizmu są ze sobą powiązane i wpływają na siebie, a jego struktura i funkcja wchodzi ze sobą w interakcje

Zadaniem osteopaty jest wprowadzenie organizmu w stan balansu, by nakierować go na drogę samoregulacji. Terapia polega na zastosowaniu różnego rodzaju technik manualnych, które uwalniają napięcie mięśniowe, unerwienie tkanek, czy zwiększają ruchomość w stawach.

DLA KOGO?

Szerokie spektrum zastosowania tej metody pozwala na wsparcie i pomoc każdemu, bez względu na wiek. Osteopatia sprawdzi się u osób cierpiących na:

N

dolegliwości bólowe mięśni, stawów, kości, nerwów lub narządów wewnętrznych

N

bóle głowy i migreny

N

stany zapalne zatok

N

problemy z układem pokarmowym i oddechowym

N

schorzenia uroginekologiczne

Czytaj więcej

Osteopatia Warszawa

Bez względu na wiek czy styl życia na każdego z nas codziennie oddziałuje środowisko zewnętrzne, które powoli wymusza określone postawy ciała. Te z kolei wprowadzają organizm w stan braku równowagi i utrudniają jego procesy samoleczenia. Wybierając się do osteopaty, możesz pokonać drobniejsze i bardziej złożone dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie, choć często nie powodują nawet bólu.

Dla kogo osteopatia?

Osteopatia to forma terapii manualnej, w której zadaniem specjalisty jest rozluźnienie mięśni, poprawa unerwienia tkanek czy zwiększenie ruchomości stawów. W konsekwencji ciało może stać się bardziej zdolne do samoregeneracji. Osteopata przede wszystkim może pomóc odzyskać równowagę wszystkich układów w ciele – tak aby było ono jak najbardziej zbliżone do fizjologicznego ideału. Ta forma terapii bywa pomocna dla cierpiących na migreny, bóle stawowe, kłopoty z układem pokarmowym czy oddechowym i wiele innych problemów.

Jak wygląda osteopatia?

Nowoczesne formy terapii są przede wszystkim oparte na poznaniu potrzeb pacjenta poprzez dogłębny wywiad. Nie jest potrzebne skierowanie od lekarza, aby mógł obejrzeć Cię osteopata w Warszawie. Działamy tu każdego dnia, wspierając pacjentów w systematycznych ćwiczeniach, aby stopniowo mogli oni odzyskiwać naturalną równowagę swojego ciała, ducha i umysłu. Zazwyczaj osteopaci przeprowadzają dokładny wywiad, aby poznać pacjenta, a następnie opracowują plan ćwiczeń, które włączają na miejscu i które zalecają do samodzielnego powtarzania w domu.

Adres

ul. Grochowska 341/175
03-822 Warszawa

+48 501 706 736

Godziny pracy recepcji

Pon. – Czw.: 7:30 – 20:00
piątek: 7:30 15:00

Umów Wizytę

E-mail

recepcja@healthplace.pl