TERAPIA CZASZKOWO – KRZYŻOWA
Jedna z najbardziej delikatnych, subtelnych form terapii. Podczas zabiegu, terapeuta utrzymuje kontakt swoich dłoni z czaszką, klatką piersiową lub kością krzyżową Pacjenta.
Odczucia Pacjenta podczas terapii są indywidualne, bardzo często jest to wejście w stan głębokiego relaksu i odprężenia.
Istnieje kilka teorii działania terapii czaszkowo-krzyżowej, jedna z nich mówi o regulacji przepływu płynu mózgowo – rdzeniowego.
Ogromną zaletą stosowania tej metody jest możliwość oddziaływania na wiele różnorodnych problemów związanych z funkcjonowaniem ciała i strefy emocjonalnej.
DLA KOGO?
Holistyczne podejście tej terapii wpływa na wiele różnych dysfunkcji i problemów funkcjonowania zarówno ciała, jak i sfery emocjonalnej. Szczególnie wskazana jest dla osób, które borykają się z dolegliwościami takimi jak:
bóle głowy różnego pochodzenia, migreny
zawroty głowy
problemy ze wzrokiem i słuchem
problemy ze snem
przewlekłe zmęczenie
dolegliwości zatok
schorzenia układu kostno-stawowego
porażenie nerwu twarzowego
problemy z koncentracją
traumy
nerwica, depresja
stwardnienie rozsiane
choroba Parkinsona
Terapia czaszkowo – krzyżowa, jest bardzo dobrą formą wspomagania leczenia, poprawiającą samopoczucie i funkcjonowanie Pacjenta. Warto zaznaczyć, że nie leczymy za jej pomocą wspomnianych we wskazaniach chorób, takich jak choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane (SM), czy nerwica, ale dzięki stosowaniu terapii czaszkowo – krzyżowej jesteśmy w stanie zmniejszyć, a nawet zlikwidować wiele objawów tych chorób.
PRZECIWWSKAZANIA
Przeciwwskazaniem do stosowania terapii czaszkowo – krzyżowej są:
Niewygojone rany czaszki
Złamania kości czaszki
Tętniak mózgu
Choroby psychiczne (np. schizofrenia)
Krwotok śródczaszkowy
Zapalenie opon mózgowych