Fizjoterapia stomatologiczna Warszawa

Terapia stomatologiczna zajmuje się leczeniem zaburzeń związanych z stawami skroniowo-żuchwowymi. Jest to cały system mięśniowo-stawowy, który odpowiada za prawidłowe żucie, połykanie, oddychanie oraz artykulację. Zmiany napięcia, urazy, operacje, leczenie stomatologiczne oraz ortodontyczne, a także przeciążenia w tym obszarze mogą powodować cały szereg dolegliwości. Z uwagi, że ciało człowieka funkcjonuje jako całość, problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi, mogą być wywołane przez odległe i z pozoru niepowiązane części ciała, dlatego podczas wizyty terapeuta bada całego pacjenta.

DLA KOGO?

N

Bóle głowy

N

Bruksism

N

Szumy uszne

N

W trakcie trwania i po leczeniu ortodontycznym

N

Operacje w obrębie twarzy

N

Wady wymowy

N

Odsłonięte szyjki zębowe

N

Trzaski w stawach skroniowo-żuchwowych

N

Zbaczanie żuchwy

N

Bóle w okolicy stawów i mięśni żucia

N

Przerost mięśni żucia

N

Ból podczas jedzenia

N

Zwichnięcia żuchwy

Czytaj więcej

Codzienne czynności takie jak gryzienie, żucie, połykanie, mówienie czy oddychanie zazwyczaj nie zaprzątają pacjentom głowy, dopóki nie zaczną oni odczuwać dolegliwości z nimi związanych. Nie zawsze jednak dany objaw bólu czy dyskomfortu wydaje się mieć logiczne powiązanie ze stawem żuchwowo-skroniowym. Fizjoterapia stomatologiczna, którą oferujemy w naszej klinice, to rodzaj terapii, na którą niektóre osoby trafiają zazwyczaj po długiej diagnostyce. Czym się zajmuje ta forma rehabilitacji?

Czym jest fizjoterapia stomatologiczna?

Nowoczesne metody terapii bazują przede wszystkim na dotarciu do faktycznej przyczyny problemu i wyeliminowania jej, zamiast stosowania leczenia objawowego. Rehabilitacja może pozwolić zatem pozbyć się wielu problemów pozornie niezwiązanych z daną dolegliwością, takie jak bóle głowy, szumy uszne czy wady wymowy. To rodzaj terapii manualnej, podczas której specjalista fizjoterapii stomatologicznej relaksuje narządy żucia w celu przywrócenia stawom prawidłowej ruchomości i tym samym wyeliminowania bólu i innych dysfunkcji.

Dla kogo fizjoterapia stomatologiczna?

Bardzo często pacjenci borykają się z dolegliwościami układu kostno-stawowego w jamie ustnej, nawet nie mając tego świadomości, i w konsekwencji latami leczą niewłaściwe przyczyny problemu lub przyzwyczajają się do bólu i dyskomfortu. Fizjoterapia stomatologiczna przeprowadzona przez specjalistę, to może być dobry sposób na to, aby poczuć się lepiej podczas gryzienia, żucia czy we śnie, bez objawów bruksizmu. Bywa to również doskonały wstęp do skutecznej terapii logopedycznej, w której barierą mogły być właśnie kłopoty ze stawem żuchwowo-skroniowym. Rehabilitacja tego obszaru nie wymaga skierowania od lekarza – możesz ją rozpocząć w ciągu kilku dni!

Dlaczego warto skorzystać z rehabilitacji stomatologicznej?

Już kilka wizyt u specjalisty z tej dziedziny może przynieść pacjentowi prawdziwą ulgę w codziennych czynnościach. Dla wielu z nich jednym z rozwiązań problemów życia codziennego dotyczącego gryzienia, oddychania, połykania czy mowy, może być właśnie rehabilitacja stomatologiczna. Działamy w Warszawie i tu oferujemy tę alternatywną formę terapii. Fizjoterapia tego rodzaju może sprzyjać również pacjentom po leczeniu ortodontycznym, urazach żuchwy czy cierpiącym na przerost mięśni żucia albo trzaski w stawach, a także przynieść szybkie poczucie ulgi. Decydując się na rehabilitację stomatologiczną, można wesprzeć swoje leczenie konwencjonalne. Warto jednak skonsultować się ze stomatologiem, aby upewnić się, czy będzie ona przydatna!

Adres

ul. Grochowska 341/175
03-822 Warszawa

+48 501 706 736

Godziny pracy recepcji

Pon. – Czw.: 7:30 – 20:00
piątek: 7:30  15:00

Umów Wizytę

E-mail

recepcja@healthplace.pl