Terapia wiscelarna Warszawa

Terapia wisceralna koncentruje się na leczeniu narządów położonych w klatce piersiowej, jamie brzusznej oraz miednicy mniejszej. Wiele dolegliwości może mieć swój początek właśnie w jamie brzusznej. Od migreny, po bóle kręgosłupa. Dzięki głębokiemu masażowi brzucha, narządy wewnętrzne uwalniają się od napięć i przywracają prawidłową równowagę w organizmie.

DLA KOGO?

Jest to terapia, której może spróbować każdy, aby usprawnić działanie swojego ciała, a w szczególności osoby, które cierpią między innymi na:

N

bóle brzucha, biegunki, zaparcia i zatrucia

N

zgaga

N

przepuklina rozworu przełykowego

N

problemy kardiologiczne

N

zapalenie pęcherza

N

zespół jelita drażliwego

N

bóle pleców i rwę kulszową

N

obrzęki, zastoje

N

blizny w obrębie jamy brzusznej oraz układu moczowo- płciowego

N

bóle w klatce piersiowej

N

problemy z przełykaniem

PRZECIWWSKAZANIA

Choroby nowotworowe oraz tętniaki aorty.

Czytaj więcej

Po alternatywne metody sięgają coraz częściej pacjenci, którzy chcą wspomóc leczenie konwencjonalne lub pozbyć się dolegliwości, w których leki są nieskuteczne. Jedną z form takiej pomocy może być terapia wisceralna. Zazwyczaj nie ma potrzeby przedstawiać skierowań od lekarzy, aby przeprowadzić zabieg, gdyż każdy z nich jest poprzedzony dokładnym wywiadem pomagającym wykluczyć przeciwwskazania. Na czym polega ta metoda?

Jak przebiega terapia wisceralna?

To głęboki masaż brzucha, który może pozwolić poprzez odpowiedni ucisk rozluźnić mięśnie znajdujące się w tym obszarze, pobudzić krążenie i tym samym narządy wewnętrzne. Terapia wisceralna to technika stymulacji układu mięśniowo-powięziowego, który przy nieodpowiednim stylu życia może powodować różne dolegliwości. Poprzez pracę na narządach wewnętrznych, takich jak nerki, wątroba, jelita, żołądek czy trzustka, można uzyskać efekt usprawnienia ich pracy.

Czy to terapia dla każdego?

Metody alternatywne leczenia są dostępne dla każdego, bez skierowania od lekarza. Przeciwwskazaniem do terapii wisceralnej są jedynie choroby nowotworowe oraz tętniaki aorty. W naszej klinice w Warszawie oferujemy tę usługę jako jedną z tych, które mogą pomóc pacjentom poczuć się lepiej już po pierwszym seansie. Odczuwasz dolegliwości, które trudno jednoznacznie zaklasyfikować jako jednostkę chorobową? W takim razie być może głęboki masaż brzucha będzie dla Ciebie opcją, aby się ich pozbyć, a przy okazji poprawić swoje samopoczucie. Pacjenci często wracają na ten zabieg w stanach przemęczenia obowiązkami, która niekiedy odbija się na zdrowiu.

Adres

ul. Grochowska 341/175
03-822 Warszawa

+48 501 706 736

Godziny pracy recepcji

Pon. – Czw.: 7:30 – 20:00
piątek: 7:30 15:00

Umów Wizytę

E-mail

recepcja@healthplace.pl